Његово Преосвештенство епископ нишки Г. Арсеније служио је на Духовски уторак 22. јуна 2021. године, Свету Литургију у храму Силаска Светог Духа на Апостоле у Власотинцу, поводом храмовне славе која је обележена у недељу.

Преосвећеном Владики саслуживали су свештеници из намесништва власотиначког и братство храма.

На малом входу, Преосвећени Владика произвео је протонамесника Горана Димитријевића у чин протојереја.

У току Свете Литургије, Преосвећени Владика рукоположио је ђакона Немању Младеновића у свештени чин презвитера.

За показану љубав према светој мајци Цркви и несебичну помоћ Његово Преосвештенство је доделио високo одликовање Епархије нишке орден Светог Романа Ђунишког другог степена, госпођи Гордани Стаменковић из Власотинца.

Пресвећени Владика доделио је и Грамате господину Мануелу Коцићу из Власотинца, господину Владици Стојановићу из Власотинца, господину Александру Станковићу из Власотинца, господину Небојши и госпођи Слађанки Петровић из Власотинца, госпођи Мирјани Јовановић из Орашја.

Храм је био испуњен верницима који су појањем одговарали на Светој служби, након које је уследила трпеза љубави.