Milan Grbic2

Обавештавамо сав верни народ Православне Епархије нишке да се у понедељак, 24. јануара 2022. године, упокојио у Господу протонамесник Милан Грбић, бивши парох миљковачки.

Протонамесник Милан Грбић рођен је у Ратковцу, у Хрватској, 19. августа 1952. године, од оца Славка и мајке Стојанке. Основну школу завршио је у Окучанима, након чега уписује Богословију Света Три Јерарха у манастиру Крка. Са својом изабраницом, Једином Лакић, ступа у брак 30. априла 1977. године. У браку су добили двоје деце. Рукоположен је у чин ђакона 5. јуна 1977. године у храму Свете Тројице у Пакрацу, руком Епископа славоснког Емилијана Мариновића. У презвитерски чин рукоположен је 12. јуна 1977. године у истом храму, након чега је постављен на парохију у Ољасима. Избегавши из Хрватске након избијања рата, канонски пријем у нишку Епископију добија у јануару  1992. године. Од 19. јануара 1992. године врши службу пароха рибарског. Чином протонамесника одликован је 28. августа 2004. године. На гредетинску парохију премештен је 2. септембра 2009. године. По потреби службе, 15. августа 2018. године премештен је у Миљковац, где и проводи последње године свог земног живота.