У уторак, 27. августа 2024. године, уочи празника Успења Пресвете Богородице, Његово Високопреосвештенство Митрополит нишки г. Арсеније служио је празнично вечерње богослужење у храму Свете Тројице у Куршумлији.

Високопреосвећеном Митрополиту саслуживали су јеромонах Јефрем Шекарић, настојатељ манастира Светих Архангела у Конџељу, протојереј-ставрофор Слободан Петровић, Архијерејски намесник топлички, протојереј Душко Капларевић, Архијерејски намесник косанички, јеромонах Симеон Гавриловић, настојатељ манастира Светог Николе у Куршумлији, ђакон Никола Ераковић и ђакон Предраг Пиперски.

Након вечерње службе, празнична литија прошла је центром града, упутивши се потом ка древној немањићкој задужбини, манастиру Светог Николе.

По доласку у манастирску порту, Високопреосвећени Владика је осветио славске дарове и пререзао славски колач, припремљен поводом славе општине Куршумлија.

Високопреосвећени Митрополит се потом обратио сабранима, честитајући наступајући празник и славу свим житељима Куршумлије, подсетивши притом верне о значају овог великог празника, често знаног и као "Летња Пасха" или "Летњи Васкрс".

Уследило је пригодно обраћање председника општине Војимира Чарапића, по чему је одржан кратки културно-уметнички програм, којим је празнична свечаност завршена.