Његово преосвештенство Епископ нишки Г. Г. Арсеније началствовао је Светом архијерејском Литургијом на Васкршњи уторак, 30. априла 2019. године у Храму Успења Пресвете Богородице у Пироту.
Трећег дана Вакрса Владики нишком Арсенију саслуживали су протосинђел Мардарије (Kовачевић), протојереј Миленко Милутиновић, јереј Миљан Панић, старешина Храма Храм Рођења Христовог - старе "Пазарске" цркве, јереј Душко Видачић, јереј Жарко Димић, старешина храма Успења Пресвете Богородице у Пироту, јереј Живко Миловић, јереј Далибор Јовановић и ђакон Ђорђе Филиповић.

Пред почетак Литургије Преосвећени Владика је рукопроизвео у чин чтеца г. Ђорђа Стевановића из Пирота, студента Православног Богословског факултета у Београду.

На малом входу, Епископ је рукопроизвео презвитера Миленка Милутиновића, парохијског свештеника из Крупца, у чин протопрезвитера.

Поред великог броја верника, који су приступили Светим Христовим Тајнама, Светој Литургији је присуствовао градоначелник Пирота г. Владан Васић.

Након Литургије Преосвећени владика је, у пратњи презвитера Далибора Јовановића, посетио село Нови Завој, где су гледали локацију за изградњу храма, и село Градашницу, где су обишли средњовековни храм Светог Власија, који је у доста лошем стању.
{oziogallery 1940}