У суботу, 28. августа 2021. године, на празник Успења Пресвете Богородице Његово Преосвештенство епископ нишки Г. Арсеније служио је Свету Литургију у Пироту, где је у Саборној цркви данас обележена храмовна и градска слава.

Преосвећеном Владики саслуживало је свештенство пиротског намесништва.

После прочитаног Светог Јеванђеља Преосвећени Владика поучио је све присутне говорећи о данашњем празнику.

Након заамвоне молитве Преосвећени Владика освештао је славске дарове и пререзао колач.

Потом је из порте храма формирана свечана литија које је прошла главним улицама града Пирота све до центра града и градске општине где је још једном обављен чин сечења славског колача, а присутне су поздравили Његово Преосвештенство епископ нишки Г. Арсеније и градоначелник Пирота господин Владан Васић.