Мир Божији, Хритос се роди и све препороди!!!
На Бадње вече уз присуство већег броја верника, палили смо Бадњаке у селима: Доње Драговље у 15:00, Горњи Душник у 16:00, Гадџин Хан у 17:00, Г. Барбеш у 17.30, Гркиња у 18:00 и Марина Кутина у 19:00, где су нам деца са Веронауке изрецитовала неколико Божићних песама. Поред осталих верника овом светом чину присуствовао је и председник општине Гадџин Хан г. Саша Ђорђевић са породицом.

zaplanjeБожићну свету Литургију служили смо у цркви Св. Петке у Мариној Кутини, уз присуство већег броја верника из скоро свих крајева ново именоване Заплањске парохије. Прочитана је Божићна посланица патријарха српског г.г. Иринеја и остлих архијереј СПЦ.
У продужетку Св. Литургије обављено је саборно крштење.
На дан Сабора Пресвете Богородице служили смо Св. Литургију у храму Успење Пресвете Богородице у Гркињи