У четвртак, 11. маја 2023. године, у навечерје празника Светога Василија Острошког, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је празничну вечерњу службу у храму Светог Василија Острошког у нишком насељу Дуваниште.

Преосвећеном Епископу саслуживали су архимандрит Серафим (Мишић), игуман манастира Успења Пресвете Богородице у Сукову, протосинђел Мардарије (Ковачевић), игуман манастира Светог Јована Богослова у Поганову, протојереј Миодраг Павловић, Архијерејски намесник први нишки, протојереј Светислав Петровић, старешина храма Светог Апостола Луке у Нишу, протојереј Бобан Стојковић, старешина храма Васкрсења Христовог у Хиландарском метоху у Нишу и професор нишке Богословије Светих Кирила и Методија, протојереј Дејан Крстић, парох при храму Васкрсења Христовог и професор Богословије, протођакон Ђорђе Филиповић и протођакон Стеван Кричка.

Верни народ је испунио унутрашњост овог храма, који наредног дана свечано прославља свог небеског заштитника, чијим светим молитвама је овај крај и његови житељи био заштићен од страшног бомбардовања 1999. године.