MSC 1

На Велики Петак, 22. априла 2022. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније началствовао је јутарњом службом Велике Суботе са статијама у нишком Саборном храму Силаска Светог Духа на Апостоле.

Преосвећеном Епископу је саслуживало свештенство Саборне цркве, а свечаности ове свете службе је допринело и појање чланова црквено-певачке дружине "Бранко".

На самом почетку, отпојане су три статије, свака са посебном мелодијом, које нам на емотиван, дирљив начин представљају тежину Христових страдања и жалост целокупне творевине због крсне смрти на Голготи. Пред крај јутарње службе извршен је свечани опход око храма са Плаштаницом.

По извршеном опходу и повратку у храм, на самом крају богослужења су пред Плаштаницом, која је положена у Гроб Христов, прочитане одређене перикопе из Старог и Новог Завета.