У понедељак, 23. маја 2022. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је у храму Васкрсења Христовог у Нишу празнично бденије, уочи дана Св. Кирила и Методија, просветитеља словенских, које нишка Богословија прославља као своје небеске заштитнике.

Преосвећеном Епископу саслуживали су протојереј Димитар Крцев, клирик Охридске Архиепископије, протојереј-ставрофор Бранислав Цинцаревић, старешина нишког Саборног храма, протојереј Миодраг Павловић, Архијерејски намесник први нишки, јеромонах Атанасије (Марковић), настојатељ манастира Светог Георгија у Ајдановцу, протојереј Предраг Радосављевић, старешина храма Светог Цара Константина и Царице Јелене, јереј Љубиша Костић, професор нишке Богословије, протођакон Ђорђе Филиповић, протођакон Дејан Николић и ђакон Предраг Владисављевић, док су за певницом појали ученици Богословије.