У недељу трећу Часног поста, познату као Крстопоклона, 27. марта 2022. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију у храму Светог Николаја Мирликијског у Нишу.

Преосвећеном Епископу саслуживали су протојереј Зоран Филиповић, старешина ове светиње, протонамесник Андреј Крстић, протојереј Александар Ђорђев, парох четврти при овом храму, протонамесник Димитрије Петровић, парох други, јереј Марко Милетић, парох трећи, протођакон Ђорђе Филиповић и ђакон Никола Милић.

По прочитаном зачалу из Светог Јеванђеља, Преосвећени Владика је поучио верне пригодном беседом.

Мноштво верних приступило је Светој Чаши, примивши Свете Дарове.

Ова недеља се Крстопоклоном назива јер се тада, по правилу, износи Часни Крст и поставља на средину храма, коме се потом сви клањамо, тражећи утеху и снагу, како би ток поста прешли на корист душе, сећајући се Крста и Страдања Господњег, као и Његове победе над смрћу у светлости Васкрсења.