У среду, 22. маја 2024. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију у цркви Светог Оца Николаја у Нишу, која овога дана, о празнику Преноса моштију древног Чудотворца, евхаристијски прославља храмовну славу.

Преосвећеном Епископу саслуживали су протојереј Миодраг Павловић, Архијерејски намесник први нишки, протојереј Зоран Филиповић, старешина храма, протојереј Андреј Крстић, протојереј Александар Ђорђев, парох четврти при овој светињи и протођакон Стеван Кричка.

По читању јеванђељске перикопе, Преосвећени Владика је пригодном беседом поучио сабрани верни народ.

Након заамвоне молитве, на крају литургијског сабрања, освећени су славски дарови и пререзан славски колач, припремљен од стране овогодишњих домаћина храмовне славе.