DSC08360На празник светог Цара Константина и царице Јелене, светим Евхаристијским сабрањем, уз саслужење многобројног свештенства како из града Ниша тако и гостију, началствовао је Његово Преосвештенство Епископ нишки г.Јован у храму посвећеном овим светитељима Божијим у Нишу.
На Светој Литургији рукоположен је у чин ђакона г. Далибор Мидић катихета из Ниша а појали су многобројни хорови који су се у Нишу окупили на музичком фестивалу.
Светој Служби поред многобројног народа присуствовао је и градоначелник Ниша са својим сарадницима.
Након Литургије свечана Литија прошла је градским улицама, након чега је пререзан славски колач.
По резању славскога колача пригодном беседом све верне Епископ је поздравиво богонадахнутом беседом.
Љубављу Црквене општине приређена је трпеза љубави.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г.ЈОВАН