CarKonstantinСа Благословом Његовог Преосвештенства Епископа рашко-призренског Г. Теодосија, Заменика Епископа нишког у обављању дужности Епархијског архијереја, братство храма Светог Цара Константина и царице Јелене, дана 11.јануара 2016.године, у Нишу, први пут је организовало Божићну академију на тему „Пустите децу и не браните им да долазе к мени, јер таквих је царство небеско“ .

Учествовали су: хор цркве цара Константина и царице Јелене, Нишка црквено-певачка дружина „Бранко“, мали хор „Бранко“, ученици верске наставе, хорови нишких основних школа и деца креативне радионице при храму Светог цара Константина и царице Јелене.

Владика Теодосије је поздравио градске званичнике, све учеснике и мноштво народа, благодарећи Богу што у граду Нишу постоји лепа синергија између наше две најзначајније институтције: цркве и школе, наглашавајући значај и видне резултате верске наставе. Том приликом Владика је пожелео брз завршетак радова на храму Светог Василија Острошког Чудотворца, који је Његовим благословом недавно започет.