У недељу 27. по Духовима 13. децембра 2020. године, Његово Преосвештенство епископ нишки Г. Арсеније служио је Свету Литургију у храму Светог Цара Константина и Царице Јелене.

Његовом Преосвештенству на данашњем Евхаристијском сабрању саслуживали су архимандрит Прокопије Тајар из антиохијске Патријаршије, јеромонах Нектарије Ђурић, протојереј Љубиша Марковић, протојереј Небојша Оровић, протојереј Предраг Радосављевић, протојереј Дејан Арсић, протонамесник Мирослав Бошњак, јереј Драган Стефановић, јереј Стефан Цинцаревић, ђакон Ђорђе Филиповић, ђакон Димитрије Маринковић и ђакон Ранђел Стошић.

Након прочитаног Светог Јеванђеља по благослову Преосвећеног Епископа беседио је јереј Драган Стефановић.

ЈЕРЕЈ ДРАГАН СТЕФАНОВИЋ

Лепоти данашње службе допринело је појање студената и катихета Епархије нишке предвођеним јереј Бојан Крстић.

„Од богољубља долази и човекољубље. Од осећања божанске силе долази смирење. Свако човекољубље без богољубља је лажно; а свака друга сила сем божанске је охола и немоћна.“ - из Омилија Светог Владике Николаја за Недељу 27. по Педесетници