У недељу, 14. јула 2024. године, на дан празника Светих Бесребреника Козме и Дамјана, Његово Високопреосвештенство Митрополит нишки г. Арсеније началствовао је свештеним евхаристијским сабрањем у Горњем Кординцу, у храму посвећеном овим древним Божијим угодницима.

Високопреосвећеном Митрополиту саслуживали су протојереј-ставрофор Слободан Петровић, Архијерејски намесник топлички, јереј Владица Новковић, надлежни парох балиновачки и ђакон Никола Ераковић.

За певницом су последовање Свете Литургије свечаним појањем пратиле сестре кординске свете обитељи, на челу са настојатељицом Ефросинијом.

Након заамвоне молитве, освећени су славски дарови и пререзан славски колач, припремљен поводом храмовне славе.