У петак, 28. јуна 2024. године, на Видовдан, Његово Високопреосвештенство Митрополит нишки г. Арсеније началствовао је свештеним литургијским сабрањем у манастиру Светих Архангела у Конџељу.

Високопреосвећеном Митрополиту саслуживали су протојереј-ставрофор Слободан Петровић, Архијерејски намесник топлички, јеромонах Симеон Гавриловић, настојатељ манастира Светог Николе у Куршумлији, протојереј Никола Илић, старешина храма Светог Великомученика Прокопија у Прокупљу, протојереј Александар Стојиљковић, парох други житорађски, јереј Филип Стевановић, парох конџељски, јеромонах Јефрем Шекарић, настојатељ конџељске светиње, ђакон Никола Ераковић и ђакон Предраг Пиперски.

Својим појањем последовање Свете Литургије пратио је хор древног прокупачког храма Светог Великомученика Прокопија.

Након заамвоне молитве, отпојан је помен војсковођама и војницима пострадалим на бранику вере и отаџбине, од дана страдалног боја на Косову до данас.

По завршетку Свете Литургије, у манастирској порти је одржан културно-уметнички програм, у оквиру топличког Видовданског сабора. Током свечаности традиционално су уручена признања истакнутим личностима са простора четири топличке општине, за заслуге на пољу промоције ових крајева и позитивног деловања у локалним заједницама.