28.08.2012.TesicaУ Тешици је прослављена парохијска и храмовна слава-Успење Пресвете Богородице.Храм у Тешици је саграђен и освећен 1839.г.У то време тешићки храм је био први и једини парохијски храм за многа села у својој околини.Ове године је слава свечано прослављена пре свега служењем Св.Литургије коју је служио архијерејски намесник алексиначки протојереј-ставрофор Љубиша Недељковић,коме су саслуживали надлежни парох тешићки јереј Горан Поповић и неколико свештеника из суседних парохија.На Литургији се причестио већи број верника ,као и деце.Вернима се на крају литургије обратио празничном беседом намесник алексиначки о.Љубиша Недељковић који је говорио о празнику и поучио верне како хришћански живети.Након чина резања славског колача,деца из Тешице су у порти одиграла сплет народних игара.Литургијско и празнично славље је затим настављено у парохијском дому трпезом љубави.Пресвета Богородице,спаси нас!