20200929 150815 185 27 128 46 118
Његова Светост Патријарх српски Г. Г. Иринеј боравити у Православној Епархији нишкој 3. и 4. октобра 2020. године, поводом освећења великих светиња у Куршумлији и Пролом Бањи.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Г. Арсеније ће, са црквеним клиром и верним народом нишке Епархије, дочекати Свјатјејшег Патријарха у суботу, 3. октобра 2020. године, у 16 часова у манастиру Светог Николе у Куршумлији, најстаријој задужбини Великог жупана Стефана Немање, у којој је 2019. године обележен велики јубилеј - 850 година постојања.

Патријарх српски Иринеје ће након вечерње службе освештати звона на недавно реконструисаној северној кули манастира Светог Николе, а у недељу 4. октобра 2020. године, у храму

Преображења Господњег у Пролом Бањи, у 8 часова, Свјатјејши ће обавити чин Великог освећења храма, након чега ће бити служена Света архијерејска Литургија.

Присуство на овим важним духовним догађајима потврдио је и министар културе и информисања господин Владан Вукосављевић.

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа нишког Г. Г. Арсенија, Радио Глас Православне Епархије нишке путем своје Фејсбук странице директно ће преносити ове важне догађаје у
нашој Епархији, а директни преноси почињу неколико минута пре заказаних термина, а почетак ће бити видљив свим нашим пратиоцима на друштвеној мрежи: Радио Глас Епархије нишке.

ИЗВОР:Радио Глас