banjaУ цркви Св.пророка Илије у Нишкој Бањи,уочи празника Св.Козме и Дамјана,обављена је Света тајна јелеосвећења.Пракса да се на тај дан узносе молитве за духовно и телесно здравље,уведена је још 2000. године.Црква је била препуна,а сам чин јелеосвећења обавила су три свештеника и то:домаћин, протојереј ставрофор Добривоје Митровић,протонамесник Дејан Милошевић и јереј Бобан Миловановић.Верници све три црквене општине:Н.Бање,насеља Никола Тесла и Брзог Брода били су сабрани на једном месту да се заједно помоле лекарима,исцелитељима,~ Козми и Дамјану.Од оца Добривоја сазнајемо да ће се ова пракса наставити и убудуће,с тим што ће се ова Св .тајна обављати увек када се за то укаже потреба.Отац Дејан,старешина црквене општине у насељу Н.Тесла, је,такође, обавестио присутне вернике да ће се у цркви Св.Козме и Дамјана у насељу Никола Тесла,Св. тајна јелјеосвећења обавити уочи празника поменутих бесребреника 13.07.2015.год.
Свети бесребреници Козмо и Дамјане, молите се за недостојне слуге своје да им Господ подари духовно и телесно здравље!Амин.