DSC05997-1На дан када наша Црква прославља празник Сабора Српских светитеља у нишком Саборном храму свештенство Константиновог града и околине прославило је своју славу. Свету Архијерејску Литургију служио је Његово Преосвештенство Епископ нишки Господин Др Јован са двадесет два свештеника и три ђакона. Остало присутно свештенство је молитвено учешће на овом сабрању узело кроз одговарање за певницом. На крају Литургије свечарима је речи честитке упутио њихов Архипастир, Преосвећени Епископ Јован, подсетивши све присутне на значај светости и молитвеног затупништва светих, поготово оних из рода нашега. Епископ је изразио наду да ће се слична сабрања свештенства одржавати широм епархије те да ће се на тај начин продубити дух заједништва међу свештенством и сузбити дух индивидуализма који нам нуди овај свет, јер је Литургијско сабрање је крајња супротност њему и лек против самодовољности. Циљ је да ово празновање прерасте у саборовање свештенства око Свете Трпезе на нивоу целе Епархије нишке, па да предвођени својим Архијерејем сви буду плодотворни посленици на њиви Господњој.

После Свете Архијерејске Литургије славље је настављено у Светосавском дому где је домаћин овогодишње славе, протонамесник Ненад Томић, парох при храму Светог Пантелејмона у Нишу , припремио послужење за браћу свештенике. За следећег домаћина јавио се Протојереј Светислав Петровић, парох у Доњој Врежини.Том приликом, по благослову владике Јована, кратком беседом присутнима се обратио Архијерејски намесник нишки, Протојереј-ставрофор Бранко Цинцаревић, који је укратко подсетио на историјат овог славља и изнео пред своју браћу саслужитеље неке од актуелних проблема свештенопастирске службе позвавши их да сви заједно дају свој допринос на решавању истих. Такође је најавио и нека дешавања из црквеног живота у наредном периоду. На крају свог обраћања Архијерески намесник се у име свештенсва захвалио Господину Епископу на молитвеној подршци и пажњи који указује подручном свештенству.

12 09 2011 - VLADIKA JOVAN (SLAVA SVESTENIKA BESEDA).MP3