КАНОНСКА ПОСЕТА ЕПИСКОПА НИШКОГ ГОСПОДИНА ЈОВАНА АРХИЈЕРЕЈСКИМ НАМЕСНИШТВИМА ЕПАРХИЈЕ НИШКЕ

Његово Преосвештенство Епископ нишки Господин Јован, својим архипастирским старањем о стаду које му је света Црква поверила, обишао је богочувану Епархију нишку у чији свештени трон је устоличен 7. августа ове године Господње и упознао се са свештенством, монаштвом и верним народом ових крајева, као и богатом историјом Цркава и манастира који се налазе на овим древним и благословеним просторима.

Нишка Епархија у свом данашњем саставу административно је подељена на десет архијерејских намесништава и то: нишко, алексиначко, лесковачко, јабланичко, власотоначко, топличко, косаничко, сврљишко, пиротско и белопаланачко.

Преосвећени Владика нишки Господин Јован је у другој половини месеца августа посетио своју дијацезу где је се упознао са радом и проблемима поверене му пастве.