31052012CeleKula31. маја под тремом спомен Храма костурнице Ћеле кула у Нишу, Епископ нишки Господин др Јован служио је свету Литургију и парастос пострадалима давне 1809. године у чегарској битци, под вођдством славног Војводе Стевана Синђелића.
Његовом Преосвештенству су на светом Литургијском Сабрању саслуживали свештенослужитељи града Ниша, као и свештеници професори нишке Богословије на челу са својим Ректором.
Велики број народа Божијег, међу којима и представници градских власти и јавних институција као и ученика Богословије, сабрали су се данас да са својим Архипастиром узнесу молитве за покој страдалих предака, чије лобање узидане у Ћеле Кулу и саме чекају позив Васкрслога Христа, да посведоче надразумну тајну Његовог Славног и Спасоносног Васкрсења.

Беседа Епископа на