У недељу месопусну, 27. фебруара 2022. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију у лесковачком храму Светог Симеона Миротичивог.

Преосвећеном Епископу саслуживали су протојереј Далибор Стефановић, Архијерејски намесник лесковачки, протонамесник Звонимир Живковић, старешина храма Светог Симеона, јереј Миле Јовановић, старешина храма Свете Тројице у Лесковцу, протонамесник Владан Ранђеловић, парох други лесковачки, протонамесник Славиша Станојевић, парох пети при храму Светог Симеона, протонамесник Мића Ђорђевић, парох други при овом храму, јереј Владица Јовић, парох први, јереј Страхиња Ераковић, парох четврти, протођакон Ђорђе Филиповић и ђакон Мартин Мичић.

На крају Свете Литургије, Преосвећени Владика је осветио славске дарове и пререзао славски колач, припремљен у част и спомен Светог Симеона Мироточивог, чији дан овај храм обележава као своју крсну славу. Такође, Његово Преосвештенство је на крају Свете Евхаристије поделио благодарнице, припремљене од стране братства храма, а намењене добротворима ове светиње, која ће, по завршетку свих радова, тек засијати пуним сјајем. Благодарнице су додељене господину Ивану Алексићу из Лесковца, господину Петру Митровићу из Лесковца, као и господину Дејану Цакићу, такође из Лесковца.