У недељу Томину, 12. маја 2024. године, када прослављамо и спомен Светог Василија Острошког Чудотворца, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију у храму посвећеном овом дивном светитељу у нишком насељу Дуваниште.

Преосвећеном Епископу саслуживали су протосинђел Мардарије (Ковачевић), протојереј Миодраг Павловић, Архијерејски намесник први нишки, јереј Драган Стефановић, парох други при храму Светог Василија, протојереј Дејан Јовановић, старешина храма Светог Цара Константина и Царице Јелене у Нишу, протојереј Дејан Арсић, секретар ЕУО Епархије нишке, протонамесник Синиша Никитовић, координатор Верског добротворног старатељства Епархије нишке "Добри Самарјанин", јеромонах Пантелејмон (Мијаиловић), протођакон Стеван Кричка и ђакон Предраг Пиперски.

Благољепију евхаристијског сабрања допринело је свечано појање Хора ученика нишке Богословије Светих Кирила и Методија, као и присуство великог мноштва верног народа.

Након читања јеванђељске перикопе, Преосвећени Владика је поучио верне пригодном беседом.

Након заамвоне молитве, освећени су славски дарови и пререзан славски колач, припремљен од стране породице Здравковић, овогодишњих домаћина.