На Видовдан, 28. јуна 2024. године, у крипти храма Светог Василија Острошког у Нишу, која је посвећена Светом Кнезу Лазару и Косовским Мученицима, одслужен је помен пострадалим војсковођама и војницима, палих на бранику вере и отаџбине током трусних столећа кроз која је српски народ пролазио.

Помен је служио Његово Високопреосвештенство Митрополит нишки г. Арсеније, уз саслужење нишког свештенства. Помену је присуствовао и нови министар за рад, запошљавање, борачка и социјална питања Немања Старовић, као и кадети и студенти Војне академије и Криминалистичко-полицијског универзитета.

Овом приликом, Високопреосвећени Митрополит је министра упознао и са током радова у овој светињи, као и са даљим плановима за уређење храмовне крипте.