У прву, Чисту Недељу Часнога поста, знану и као Недеља победе Православља, 24. марта 2024. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију Светог Василија Великог у нишкој Саборној цркви Силаска Светога Духа на Апостоле.

Преосвећеном Епископу саслуживали су протојереј-ставрофор Бранислав Цинцаревић, старешина Саборног храма, протојереј-ставрофор Ненад Микић, парох први при овој светињи, протојереј Миодраг Павловић, Архијерејски намесник први нишки, протојереј Борислав Стаменковић, парох трећи, протојереј Владица Савић, парох пети, протођакон Стеван Кричка и ђакон Никола Ераковић. Свечано појање хора "Бранко" додатно је увеличало празничну евхаристијску прославу, а храм је био испуњен великим мноштвом верног народа.

По читању из Светог Јеванђеља, Преосвећени Владика је пригодном омилијом поучио верни народ.

При крају Свете Литургије, после заамвоне молитве, извршен је трократни литијски ход око храма, након чега је у храму одслужен и молебан, посвећен победи Цркве Христове и православне вере над кривомислећим јеретицима и противницима Истине. Кроз овај молебан, Црква се присећа свих некадашњих, као и садашњих личности заслужних за очување православне вере, молећи се за обраћење и исправљење свих оних који су скренули са пута који води у живот, предајући их Божијем суду уколико остану укорењени у својим заблудама.