У петак четврте седмице Свете Четрдесетнице, 12. априла 2024. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију Пређеосвећених Дарова у нишком Саборном храму Силаска Светога Духа на Апостоле.

Преосвећеном Епископу саслуживали су архимандрит Серафим, игуман манастира Успења Пресвете Богородице у Сукову, протојереј-ставрофор Бранислав Цинцаревић, старешина Саборног храма, протосинђел Серафим, настојатељ манастира Светог Великомученика Димитрија у Дивљани, јеромонах Пајсије, сабрат суковске обитељи, протојереј Златко Василић, Архијерејски намесник други нишки, протојереј Дејан Арсић, секретар ЕУО Епархије нишке, протођакон Стеван Кричка и ђакон Никола Ераковић.

По завршетку богослужења, уследила је исповест свештенства овог намесништва, коју су извршили архимандрит Серафим, протосинђел Серафим и јеромонах Пајсије. Након завршене исповести, уследио је састанак, на коме су представљене све појединости везане за рад свештенства ових крајева у протеклој години.

После окончања састанка, уследила је трпеза љубави, којом је братски састанак свештенства Архијерејских намесништава првог и другог нишког завршен.