У недељу, 26. маја 2024. године, познату и као Недеља о Раслабљеном, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију у нишком Саборном храму Силаска Светога Духа на Апостоле.

Преосвећеном Епископу саслуживали су протојереј-ставрофор Бранислав Цинцаревић, старешина храма, протојереј Миодраг Павловић, Архијерејски намесник први нишки, протојереј Борислав Стаменковић, парох трећи, протојереј Владица Савић, парох пети, протођакон Стеван Кричка, ђакон Александар Глишовић и протођакон Ђорђе Филиповић.

Након читања јеванђељског зачала из Јеванђеља по Јовану, које нас подсећа на догађај исцељења раслабљеног човека који је, чекајући исцељење, годинама лежао у бањи званој Витезда, верни народ је, по благослову Његовог Преосвештенства, пригодном омилијом поучио протојереј Миодраг Павловић.