У недељу пету по Пасхи, 2. јуна 2024. године, звану и Недеља о Самарјанки, по пером Јеванђелисте Јована казаном нам сусрету Господа Христа и Самарјанке Фотине на Јаковљевом кладенцу, у нишком катедралном храму Силаска Светога Духа на Апостоле служена је Света Архијерејска Литургија.

Свештеним евхаристијским сабрањем началствовао је Његово Преосвештенство Епископ буеносајрески и јужно-централноамерички и администратор Митрополије загребачко-љубљанске г. Кирило, уз саслужење Његовог Преосвештенства Епископа нишког г. Арсенија. Уз Преосвећену господу Архијереје, у литургијској прослави данашњег Дана Господњег учешћа су узели и протојереј-ставрофор Бранислав Цинцаревић, старешина храма, протојереј-ставрофор Ненад Микић, парох први при Саборном храму, протојереј Миодраг Павловић, Архијерејски намесник први нишки, протојереј Борислав Стаменковић, парох трећи, протојереј Владица Савић, парох пети, јеромонах Пантелејмон (Мијаиловић), протођакон Ђорђе Филиповић, протођакон Стеван Кричка и ђакон Александар Глишовић.