Вазнесење Господње је и ове године празнично и свечано обележено у храму Св. пророка Илије у Нишкој Бањи.Свету Литургију служио ректор Богословије протојереј-ставрофор Милутин Тимотијевић уз саслужење седам свештеника и два ђакона и то:протојереја-ставрофора Влајка Грабежа,протојереја Новице Митровића,протојереја Небојше Оровића,протојереја Драгољуба Ивановића,протонамесника Николе Пантића,протонамесника Димитрија Петровића,протонамесника Мирослава Бошњака,ђакона Славка Обрадовића и ђакона Марка Кнежевића.
SpasovdanNiskaBanjaПевницу су водили нишки богослови,а у току Св.Литургије присутном народу се надахнутом беседом обратио ректор Богословије протојереј-ставрофор Милутин Тимотијевић указујући на смисао и величину празника Вазнесења Господњег.
Поред великог броја мештана,Св.Литургији је присуствовао и велики број ученика млађих разреда ОШ „Иван Г. Ковачић“ који су са својим учитељима и ове године допринели празничној атмосфери.
Након Св. Литургије организована је литија кроз нишкобањски парк до дрвета Записа где је обављен чин освећења,а затим и резање славског колача.Протојереј –ставрофор Влајко Грабеж одржао је веома поучну беседу истичући символику и значај празника.
По повратку у црквену порту ученике је чекало послужење које је,као и сваке године, било организовано трудом братства цркве Св.пророка Илије.
Трпезу љубави приредио је овогодишњи домаћин Слободан Лончар, а старешина цркве, протојереј Добривоје Митровић,поздравио је госте захваљујући им што су својим присуством увеличали овај празник.