LitijaNTДруги дан Свете Тројице,Духовски понедељак,традиционално је свечано обележен у новоформираној парохији у насељу Никола Тесла.У још недовршеном,али прелепом храму Св.Козме и Дамјана, служена је Света Литургија у присуству великог броја свештеника и верника.Као и сваке године,ученици истуреног одељења ОШ „Иван Горан Ковачић“,са вероучитељем Златком Милковским,и овог пута увеличали су својим присуством овај празник.У порти је организована литија,а испод старог храста освећење и резање славског колача.Овогодишњи домаћин био је Петар Живковић.Ученике је у хладовини заветног храста чекало послужење,а остале присутне госте трпеза љубави у трпезарији храма.Старешина цркве Св.Козме и Дамјана,отац Дејан Милошевић,захвалио се свим парохијанима,као и осталим бројним званицама благодарећи свима на помоћи у организовању овогодишњих литија.Његово обраћање присутнима био је и позив да се догодине окупимо у још већем броју.