На дан молитвеног прослављања Светог Сампсона Странопримца 10. јула 2014. године (27.јун по Јулијанском календару), свештенство нашег храма је служило Свету Литургију у Геронтолошком центру у Нишу, у великој сали.

GerontoloskiЛитургијом је началствовао протонамесник Мирослав Бошњак, парох Геронтолошког центра, уз саслужење протојереја Небојше Оровића, протонамесника Предрага Радосављевића и ђакона Мр Ранђела Стошића, на Светој Литургији је певао чтец Саша Благојевић.

На Светој Литургији се причестио велики број станара дома и радника овога Центра.

Геронтолошки центар у Нишу окупља велики број старих и немоћних особа. О њима, њиховом духоном животу и духовним потребама се задњих година редовно брине свештенство храма светих и равноапостолних царева Константина и Јелене у Нишу.