Град Ниш је свечано прославио своју славу и небеске заштитнике, Светог цара Константина и царицу Јелену. У навечерје празника свечано бденије је у храму посвећеном овим светитељима Цркве Христове служио Преосвећени Епископ нишки Господин Јован. Саслуживало је свештенство нишке Епархије као и изасланик Светог Архијерејског Синода на полагању матурског испита у нишкој Богословији, протојереј-ставрофор Радомир Поповић, професор Богословског факултета. После бденија Епископ царског града Ниша је одржао поздравно слово и предао барјак са Христовим монограмом Градоначелнику Ниша, господину Зорану Перишићу, који је узвратио поздраве.
carKonstantinНа сам дан празника Свету Архијерејску Литургију је уз саслужење многобројног свештенства служио Владика Јован. Литургији су уз многобројни верни народ присуствовали и челници Града Ниша. У току Литургије чином протојереја Епископ Јован је одликовао секретара Црквеног суда Епархије нишке, оца Александра Ђорђева. После Литургије је уследила свечана литија улицама града које окружују нишки храм Светог цара Константина и царице Јелене у којој су учешће осим свештенства, верног народа и градских званичника узела и школска деца као и и припадници Војске Србије чији је оркестар био украс литије. По завршеној литији испед храма је извршено разање славског колача и узнете су молитве за добро и напредак Града и свих његових житеља, након чега је Епископ Ниша, Владика Јован, својом беседм поучио све сабране. Потом је у крипти храма припремљено послужење.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован