У суботу, 3. јуна 2023. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније началствовао је свештеним евхаристијским сабрањем у храму Светог Цара Константина и Царице Јелене у Нишу, који овога дана, као и Град Ниш, прославља своју крсну славу и своје небеске заштитнике.

Преосвећеном Епископу саслуживали су архимандрит Рафаило (Голушин), игуман манастира Височка Ржана, архимандрит Серафим (Мишић), игуман суковске свештене обитељи, протојереј Небојша Оровић, парох први при овој светињи, протосинђел Мардарије (Ковачевић), игуман манастира Светог Јована Богослова у Поганову, протојереј Миодраг Павловић, Архијерејски намесник први нишки, протојереј Златко Василић, Архијерејски намесник други нишки, протојереј Зоран Филиповић, старешина храма Светог Оца Николаја у Нишу, протојереј Дејан Крстић, професор нишке Богословије Светих Кирила и Методија, протојереј Дејан Арсић, секретар ЕУО Епархије нишке, протонамесник Синиша Никитовић, координатор Верског добротворног старатељства Епархије нишке "Добри Самарјанин", протођакон Ђорђе Филиповић и протођакон Стеван Кричка.

На самом почетку, у чин ипођакона рукопроизведен је господин Лазар Павловић, координатор катихетског одбора Епархије нишке. Након Канона Евхаристије, ипођакон Лазар рукопроизведен је у свештенођаконски чин руком Његовог Преосвештенства.

На крају Свете Евхаристије, Преосвећени Владика осветио је славске дарове и пререзао славски колач, припремљен поводом славе храма и Града Ниша.