У суботу, 20. јула 2024. године, Његово Високопреосвештенство Митрополит нишки г. Арсеније служио је празнично вечерње богослужење у храму Светог Великомученика Прокопија у Прокупљу, уочи храмовне и градске славе.

Високопреосвећеном Митрополиту саслуживали су протосинђел Мардарије Ковачевић, настојатељ манастира Светог Јована Богослова у Поганову, јеромонах Јефрем Шекарић, настојатељ манастира Светих Архангела у Конџељу, протојереј-ставрофор Слободан Петровић, Архијерејски намесник топлички, јеромонах Пантелејмон Мијаиловић и ђакон Никола Ераковић.

Након вечерњег богослужења, великолепна празнична литија прошла је градским шеталиштем, уз учешће великог броја верног народа, представника градских власти, војске и полиције. Литија је завршена повратком у храмовну порту, где се Високопреосвећени Митрополит обратио сабраном верном народу, честитавши предстојећу храмовну и градску славу.

У наставку, у оближњем Дому културе одржана је свечана академија, посвећена небеском заштитнику Прокупља, Светом Великомученику Прокопију.